Haber

Ankara Yerel Seçim Oy Trendleri Araştırması Yayınlandı: Mansur Yavaş ve Osman Gökçek Yarışıyor!

2024 yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla anketler yayınlanmaya başladı. Ankara için ‘oy verme eğilimleri’ araştırması yayınlandı.

2024 yerel seçimleri yaklaşırken anket şirketleri anket yayınlamaya başladı.

ORC Araştırma, 12-16 Kasım tarihleri ​​arasında 4260 kullanıcıyla gerçekleştirdiği “Yerel Seçim Oy Trendleri Ankara” araştırmasını Twitter’da paylaştı.

Ankete katılan bireylerden verilen 5 isim için “Oy vereceğim”, “Oy vermeyeceğim” ve “Kararsızım” seçenekleri arasından seçim yapmaları istendi. Ankete katılan bireylerin cevapları doğrultusunda sonuçlar elde edilmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mansur Yavaş; Yüzde 46,6 oy vereceğimi, yüzde 41,2 oy vermeyeceğimi, yüzde 12,2 ise kararsız olduğumu söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Osman Gökçek; Yüzde 40,8 oy vereceğimi, yüzde 43,5 oy vermeyeceğimi, yüzde 15,7 ise kararsız olduğumu söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Turgut Altınok; Yüzde 34,2 oy vereceğimi, yüzde 48,4 oy vermeyeceğimi, yüzde 17,4 ise kararsız olduğumu söyledi.

İYİ Parti adayı Kürşat Severli; Yüzde 27,2 oy vereceğimi, yüzde 49,2 oy vermeyeceğimi, yüzde 23,6 ise kararsız olduğumu söyledi.

Bağımsız aday Adnan Beker; Yüzde 22,4 oy vereceğimi, yüzde 52,6 oy vermeyeceğimi, yüzde 25,0 ise kararsız olduğumu söyledi.

Anket sonuçlarına göre “Oy Veriyorum” seçeneğinde en çok oyu alan 2 isim; CHP adayı Mansur Yavaş, AK Parti adayı ise Osman Gökçek oldu.

buyukorhanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu