Haber

Veliefendi Hipodromu’nda çıkan yangınla ilgili zanlı tutuklandı

Bakırköy’de Veliefendi Hipodromu önünde park halindeki araçlarda çıkan yangın ve çevredeki sazlık nedeniyle bir zanlı gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, dün gece hipodrom çevresinde çıkan yangın/kundaklama olaylarıyla ilgili İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüklerinin soruşturma başlattığı belirtildi.

Açıklamada, hipodrom önünde çıkan yangında 6 aracın çeşitli seviyelerde hasar gördüğüne dikkat çekilirken, herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın olmadığı anlaşıldı.

Açıklamada, gece olay yerine yakın olan Turan Güneş Bulvarı yanındaki sazlık alanda 5 noktada daha yangın çıktığı, yapılan incelemede zanlının görüntülerine yeniden rastlandığı bildirildi. güvenlik kameraları burada

Seyis olarak çalıştığı hipodromdan bir yıl önce kovuldu.

Açıklamada, kimlik bilgileri belirlenen zanlı SD hakkında yapılan araştırmada, daha önce hipodromda seyislik yaptığı, bir yıl önce işten çıkarıldığı, sakatlığının olduğu belirtildi. asayiş suçları siciline sahip olduğunu, ancak terör örgütleriyle rastgele bir ilişkisi olmadığını söyledi.

SD’nin Bakırköy Yeni Mahalle Çırpıcı Deresi Marmaray Köprüsü altında yakalandığı belirtilen açıklamada, zanlı hakkında başlatılan çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu