Ekonomi

Türkiye ve İngiltere iş dünyası temsilcilerini bir araya getirecek

Türkiye ile İngiltere arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini amaçlayan Invest in Turkey Forum 2023’ün (Investment Forum in Turkey 2023) 19 Eylül’de Londra’da iki ülkenin iş dünyası temsilcilerini bir araya getireceği bildirildi.

Etkinliği düzenleyen EEL Events’ten yapılan açıklamada, etkinliğin Londra’nın St. Petersburg kentinde gerçekleştirileceği belirtildi. Ermin’s Hotel’de ve İngiliz parlamentosunda yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, Türk ve İngiliz konukları, yatırımcıları ve kanaat önderlerini bir araya getirecek etkinliğin amacının, katılımcıların değerli bağlantılar kurması, öngörüleri paylaşması ve daha da güçlenebilecek bir sinerji ortamı yaratması olduğu belirtildi. Türkiye ile İngiltere arasındaki ekonomik bağlar.

Ekonomik ilişkiler tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen EEL Events Kıdemli Proje Yöneticisi Emine Azed Acar, söz konusu etkinliğin mevcut ekonomik ortamda önemine vurgu yaptı.

Acar, “Invest in Turkey Forum 2023, uluslararası yatırımcıların ve iş dünyasının liderlerinin Türkiye-Birleşik Krallık ekonomik koridoruna dahil olmaları için eşsiz bir platform sunuyor.” söz konusu.

Acar, ikili ilişkilerin yarattığı ekonomik potansiyele dikkat çekerek, “Ekonomik ilişkilerin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu bir dönemde düzenlenen bu etkinlik, sunulan muazzam fırsatlardan yararlanmak isteyenler için mutlaka katılması gereken bir etkinlik. Bu ortaklık sayesinde.” İfadesini kullandı.

EEL Events’ten yapılan açıklamada, etkinliğin önde gelen Türk ve İngiliz konukları, yatırımcıları ve kanaat önderlerini bir araya getiren bir ağ oluşturmayı amaçladığı kaydedildi.

Etkinlikte, Türkiye’nin dinamik ekonomik ortamında öne çıkan önemli tema ve fırsatların ele alınacağı belirtilen açıklamada, iklim geçişinin finansmanı, birleşme ve satın alma 2023 görünümü, sürdürülebilir altyapı yatırımları, yeşil güç gibi konuların ele alınacağı belirtildi. Etkinlik kapsamında düzenlenecek oturumlarda ölçeklenebilirlik ve proje finansmanı tartışılacak.

Açıklamada, etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için www.eelevents.co.uk/upcoming-events/invest-in-turkey-forum-2023 adresini ziyaret edebileceğiniz belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu