Haber

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’ndan CHP Kongresi’nde Demirtaş’a gönderilen selamlara tepki

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a gönderilen selamlara tepki gösterdi.

Aylar, yazılı açıklamasında, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Demirtaş ve Seyahat Parkı davasından hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala’ya selam gönderilmesini eleştirdi.

Kavala ve Demirtaş’ın devlet kayıtlarına terörist olarak kayıtlı olduğunu savunan Aylar, bu iki kişiye selam göndermenin Cumhuriyetin unsurlarına, Gazi Mustafa Kemal’in hayatına, karakterine ve kişiliğine aykırı olduğunu belirtti.

Aylar: “‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganını hangi akıl ortaya atıp İmralı katili ve bebek katili Apo’nun heykelini dikmek isteyen kravatlı terörist Demirtaş’a selam gönderdi? Aktivist ve destekçidir” George Soros’un finanse ettiği, ülkemizde iç savaşın prova edildiği Gezi protestolarına ilişkin, “Gruplara para gönderme suçlamasıyla gözaltına alınan Osman Kavala’ya selam göndermek nasıl bir delilik?” dedi.

CHP içindeki gerçek Cumhuriyetçilerin ve Atatürkçülerin bu duruma daha ne kadar sessiz kalacağını soran Aylar, açıklamasında şunları söyledi:

“Davetimiz hem CHP içindeki gerçek milliyetçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü milletvekilleri ve partililere hem de ülkemizin savcılarınadır. CHP içindeki bu terör sevdalılarından hep birlikte kurtulalım. Biz bunu seven şehit aileleriyiz. Canlarından ve kanlarından çok, bu ülkeye dair hayallerini, hayallerini, “Canlarından vazgeçmiş gaziler olarak genel sureden utandığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu