Haber

Off-Road yarışları nefes kesti

ORDU (İGFA) – İki gün süren yarışlar, Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen açılış töreni ve kent kortejiyle başladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de katıldığı törene ayrıca katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Önder Güler, 40 ilden Ordu’ya gelen tüm sporculara başarılar diledi. Önder Güler konuşmasında, “Yarışlar kapsamında 40 ilden 1000’in üzerinde sporcu ve 250 araç geldi. Off Road denilince akla adrenalin geliyor. Sürprizlerle uğraşmak geliyor. Tıpkı hayatımız gibi sporcularımız da zorlu engellerle mücadele edecek. Hayatımızda da böyle zorluklar var. “Bu güzel sporu Ordu’da gelenekselleştiriyoruz” dedi.

AĞIR PİSTLERDE ÇOK ÇABA VERDİLER

Açılış töreni ve kent kortejinin ardından 2. gün Altınordu ilçesinde Melet Çayı kenarında yarışlar yapıldı. 60 kulüp ve 250 aracın mücadele ettiği karşılaşmada araçlar, çeşitli engellerle zorlanan zorlu parkurlarda kıyasıya mücadele etti.

Motor güçlerine göre farklı kategorilerde yarışan sporcular, yoğun parkuru olabildiğince hızlı ve doğru bir şekilde tamamlamaya çalıştı. Pistte yarışmacılar zaman zaman zor anlar yaşarken, parkuru tamamlayamayan araçlar iş makineleriyle pistten çıkarıldı. Renkli görüntülerin yer aldığı programa vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.

Günün sonunda yarışta başarılı olan kulüp ve sporculara kupa töreninde ödülleri verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu