Haber

Kartepe’de beklenen kar yağmadı; kayak sezonu başarısız

KOCAELİ’nin Kartepe ilçesindeki Samanlı Dağları’nın zirvesindeki kayak merkezinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kayak sezonu açılamadı.

Kartepe ilçesindeki Samanlı Dağları’nın zirvesindeki kayak merkezinde beklenen yoğun kar yağışı olmadı. Geçtiğimiz günlerde az miktarda kar yağarken, hava sıcaklığının artması ve yağışla birlikte karlar kısa sürede eridi. Hafta sonu tatili için Kartepe’ye gelenler güneşli havada doğayla baş başa bir gün geçirdiler. Geçen yıl Aralık ayının ortalarında yağan karla birlikte kayak sezonu başlarken, bu yıl biraz daha geç açılması bekleniyor.

Tatile gelen Vahit Eryılmaz, “Geçen sene bu sezon buraya kar yağmıştı. Ancak bu sene hava şartlarından dolayı kar yağışı biraz gecikecek gibi. Bu hem bizi hem de barajlarımızdaki suyu etkileyecek. Çocuğuyla iş gezisi için Kartepe’ye gelen Mehmet Gümüş, “Aralık ayında Kartepe’ye maalesef kar yağmıyor. Bu üzücü, kar görmeye geldik. Çocuğumuzu getirdik ama maalesef bu yıl kar göremedik. İnşallah bu sene güzel bir kar yağışı olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu