Yaşam

FOX’un Yeni Dizisi Wild by Firebirds Senaristi Ayşe Ferda Eryılmaz’a ‘Benzerlik’

Yeni yayın döneminin yaklaşmasıyla birlikte yeni yayınlanacak dizinin fragmanları da gösterilmeye başlandı. Bunlardan biri de FOX’ta yayınlanacak olan Wild oldu. ATV ekranlarında yayınlanan Ateş Kuşları dizisine benzeyen Vahşi’nin senaryosunda Halit Özgün Sarı ve Simay Barlas başrolleri paylaşırken, Ateş Kuşları senaristi Ayşe Ferda Eryılmaz’ın yaptığı “benzerlik” paylaşımına dikkat çekildi.

Yeni yayın döneminin başlayacağı Eylül ayına sadece birkaç hafta kaldı. Durum böyle olunca kış boyu ekranlarda olacak dizi yavaş yavaş ekranlara gelmeye başladı.

Bunlardan biri Vahşi!

Başrollerinde Halit Özgün Sarı ve Simay Barlas’ı bir araya getiren Vahşi’nin konusu şöyle:

Dört yaşında varlıklı bir aileden kaçırılıp sokaklara düşen Ali, tam on yedi yıl sonra Yaman olarak evine döner. Bu hikaye, bu gencin kendisini ‘Yaman Ali’ olarak yeniden keşfetme çabasının hikayesidir.

İlk görüntülerin ve fragmanın geldiği dizi konusu itibariyle güzel bir duruş sergilese de ATV ekranlarında yayınlanan Ateş Kuşları dizisi ile benzerlikler taşıyor.

Ateş Kuşları konusunu şöyle bırakalım:

40 günlük bir bebeği çöplükte bulmakla başlayan köksüzler, zamanla Firebirds’e dönüşür. Çocukların zorluklara, acıya ve şansa karşı direncini konu alan dizinin her bölümü adeta bir ders niteliğinde. Firebirds serisi, bir aile olmanın ne demek olduğunu tüm izleyicilere açıklıyor.

Sadece fragmanı ve genel konusunu bildiğimiz için Firebirds ve Wild’ın kaç tane örnek olacağını bilmiyoruz ama Firebirds’in senaristi Ayşe Ferda Eryılmaz bu durumu fark etmiş ve sosyal medyasından “benzerlik” referansını paylaşmış olsa gerek. medya hesabı.

İşte Ayşe Ferda Eryılmaz’ın o paylaşımı:

Tabii hem Eryılmaz’ın paylaşımına hem de iki dizinin benzerliğine onlarca tepki geldi. İşte o tepkilerden bazıları:

?

?

?

?

?

?

?

?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Firebirds ve Wild’ın birbirine benzediğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

haber-konak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu