Haber

Doğu Perinçek’ten altılı masa yorumu: Biden’ın tayfası yarışı Erdoğan’la bıraktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün altılı masadan kalktıklarını açıklarken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, başkanını seçtiAday olması için çağrıldı.

BİDEN GÖNDER

Akşener Atlantik cephesinde” ayak işiVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Vatan Partisi içinde bir figür olduğunu vurgulayarak,” Altı Masa dağıtıldı. ABD’nin seçim planı çıkmaza girdi. Şimdi Biden ekibi Tayyip Erdoğan ile yarışı bıraktı, kendi aralarında yarışa başladılar.’ sözlerini kullandı.

Perinçek, Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:
 
“1. Altı masa dağılmış durumda.
 
2. ABD seçim planı bir çıkmazda.
 
3. Artık Biden ekibi Tayyip Erdoğan’la yarışı bıraktığına göre kendi aralarında yarışa başladılar. Bu yarış her türlü ayak oyununu ve ihaneti içerir.
 
4. Altılı masanın tüm tarafları kriz içinde ve bölünme belirtileri gösteriyor.
 
5. Türk milleti önünü açıyor.
 
6. “ABD şimdi ne yapacak” sorusu tarihi önemdedir.
 
7. Türkiye, ABD’nin bu gelişmeye vereceği tepkiyi düşünmelidir.


 

BİDEN’İN ANINDAKİ SÖZLERİ

3 yıl önce Türkiye’de iktidar istikrarını yeniden tasarlamayı amaçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefetini açıkça desteklediğini söyleyen Biden, şunları kaydetti: Erdoğan’a çok farklı bir bakış açısı uygulamalıyız. Muhalefeti desteklediğimizi açıkça belirtmeliyiz. Onlarla doğrudan temasa geçmeli ve Erdoğan’ı yenebilecek konumda olmalarını sağlamalıyız.’ sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu