Yaşam

Burhaniye’de gururun 101. yılı kutlanacak.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordusu’nun, 30 Ağustos’ta Yunan ordusunu mağlup etmesinin hemen ardından, 8 Eylül 1922’de Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanacak. ilçede yaşanan olaylar.

8 Eylül Cuma günü “Burhaniye Kurtuluş Günü Etkinlikleri” sabah saatlerinde gerçekleştirilecek resmi tören programıyla başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek programın ardından toplu açılışlar yapılacak.

 

KURTULUŞ GÜNÜNDE 3 FARKLI PROJENİN KURDEDİ KESİLECEK!

Burhaniye Belediyesi tarafından tasarlanıp tamamlanan Ali Çetinkaya Yayalaştırma Projesi ile yeni bir çehreye kavuşan ilçe merkezinde ana arter noktası olan cadde ve sokaklar halkın kullanımına sunulacak. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, 1. etabı tamamlanan “Ali Çetinkaya Yayalaştırma Projesi”nin açılış kurdelesini 8 Eylül Cuma günü saat 11.30’da Burhaniyelilerle birlikte kesecek. Ardından sağlık alanındaki başarılı ve sistemli hizmetleriyle göz dolduran Burhaniye Belediyesi’nin yeni projesi “Ferit Çakıroğlu Belediye Sağlık Merkezi” açılacak ve halkın kullanımına sunulacak. Belediye Sağlık Merkezi, yeni binasında 2 uzman hekim ve sağlık personeliyle ücretsiz sağlık hizmeti vermeye başlayacak.

Bağımsızlık Günü Etkinlikleri kapsamında; İmalatı tamamlanan ve açılışı yapılacak olan 3. proje ise “Kocacami Meydanı Proje Açılışı” olacak. İlçeye kazandırılan meydan, Burhaniye merkezdeki tarihi Kocacami’nin çevre ve avlu düzenlemelerinin tamamlanmasıyla hizmete açılacak. Açılışın ardından belediye pilav ve ayran ikramında bulunacak.

 

KURTULUŞ COŞKUSU ONUR AKIN’LA DEVAM EDECEK

Resmi tören ve toplu açılış törenleriyle başlayan 8 Eylül Burhaniye’nin Kurtuluş Etkinlikleri, akşam 21.30’da verilecek Onur Akın konseriyle sona erecek. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Milletimizin büyük bir kahramanlık sergilediği milli mücadelenin ana unsuru olan Kuva-yı Milliye’nin başkenti Balıkesir’in kahraman ilçesi Burhaniye’nin kurtuluşunun 101. yıl dönümüne özel bir program hazırladık. kahramanlık destanı.” Tüm vatandaşların birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacını taşıdığını söyledi. Beni kurtuluş festivaline davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-balcova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu