Haber

Beşiktaş’ta Yol Köşkü’nde Kısmi Çökme Sonucu Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Beşiktaş’ta kısmen çökme sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği yol kenarındaki köşkte arama kurtarma çalışmaları tamamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan yazılı açıklamada, 1238 ada 10 parselde yer alan ve titreşime karşı hassas olduğu tespit edilen eski binanın onarım ve güçlendirme projesinin onaylandığı belirtildi. 2022 yılında İstanbul 3 Nolu Kültür Varlıkları Kurulu kararı ile.

Bu proje doğrultusunda, ilgili tarafların talebi, 2960 sayılı Boğaziçi İmar Kanunu ve ilgili mevzuat gereğince Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından onarım ve güçlendirme ruhsatı verildiği kaydedildi.

Açıklamada, bugün meydana gelen kaza nedeniyle inşaat faaliyetlerinin durdurulduğu, itfaiye, sağlık ekipleri ve AFAD tarafından gerekli müdahalelerin yapıldığı belirtildi.

Arama kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığı vurgulanan açıklamada, yoldaki molozların kaldırıldığı ve şantiyede gerekli savunma tedbirlerinin alındığı belirtildi.

Beşiktaş Kuruçeşme Caddesi’nde onarım halindeki 3 katlı yol konağının kısmen çökmesi sonucu yıkılan Atilla Aydın hayatını kaybederken, Dursun Bayar çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.

pervarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu