Ekonomi

Başkan Yardımcısı Yılmaz: Emeklilerimizle ilgili çalışmaları yılsonuna kadar bitirmek istiyoruz

Ankara’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilerin beklediği zam hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur maaşlarında görüleceğini, diğer emekliler için de dengeleme çalışması düşünebileceklerini vurguladı. Yılmaz, bu konudaki çalışmaların yılsonuna kadar sonuçlanmasını beklediklerini belirtti.

“BÜYÜMENİN YAPISI DEĞİŞTİ”

Dün açıklanan Orta Vadeli Programı değerlendiren Yılmaz, en önemli unsurun bunun uygulanması olduğunu söyledi. Politika ve reformların siyasi iradeyle hayata geçirileceğinin altını çizen Yılmaz, “Büyümenin kompozisyonu değişti. Büyüme enflasyona katkı sağlayan bir çerçevede şekillendi.” söz konusu. OVP’de sapma olup olmayacağına ilişkin konuşan Yılmaz, mevcut bilgilerle en gerçekçi varsayımları yaptıklarına inandıklarını söyledi.

“İLK PAKETİ SONBAHAR AYINDA MECLİS’E SUNMAYI PLANLIYORUZ”

Yatırım Ortamı Eylem Planı’na değinen Yılmaz, “Yasal ve idari olmak üzere iki paket üzerinde çalışmayı düşünüyoruz. Eylem planının ilk paketini sonbaharda Meclis’e sunmayı planlıyoruz.” Mali disiplinin en güçlü başarı olduğunun altını çizen Yılmaz, Orta Vadeli Programın mali disiplin anlayışıyla hazırlandığını kaydetti.

“KAMU TASARRUFU ARTACAK”

Kamu tasarruflarının artacağını belirten Yılmaz, bütçe açıklarındaki azalmanın toplam tasarrufları artırdığını söyledi. OVP’nin 4 ana hedefi olduğunu belirten Yılmaz, “Birinci hedef depremin rehabilitasyonu ve risklerin azaltılması. Enflasyon tek haneye düşse bile büyüme ve istihdam devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu